Wiedzma bloguje: Odkrycia blogowe

poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Odkrycia blogoweWitajcie w ten piękny wiosenny dzień!

Słonko świeci mocno, ptaki za oknem dają koncert, pojawiły się nowe kolory i jak co roku jestem zaskoczona, że zieleń potrafi być tak intensywna :D Tym bardziej nie chce się spędzać czasu przed monitorem ;p Więc będę zwięzła.

Na fali minionego? mijającego? Share Week - chciałam się z Wami podzielić moimi ostatnimi odkryciami blogowymi. Kategoria jest jedna. Kolejność przypadkowa. Klik w obrazek powinien przenieść Was na odpowiednią stronę :)

ODKRYCIA BLOGOWE - RANDOM!!!

KASIA GANDOR


Kasia jest chyba największym ostatnim odkryciem blogosfery :) Ujęły mnie jej zabawne obrazki a w następnej kolejności przystępne i pełne humoru podejście do tematów naukowych, związanych z biologią, których te obrazki dotyczą. Wyjaśnia konkretnie i bardzo trafnie. Z niecierpliwością czekam na każdy następny wpis :)

SCIENCE-Y HAIR BLOG


To było dopiero zmartwychwstanie ;) Science-y Hair Blog był pierwszym blogiem, z którego chłonęłam prawdy objawione o włosach, wielokrotnie odnosiłam się do niego we wpisach z cyklu "Naukowe", przemycałam przepisy na polskie podwórko (np pierwowzór tak popularnego laminowania włosów żelatyną, i to aż w trzech wariantach ;) ). Bardzo dobry blog o włosologii zza wielkiej wody. Obalający mity stare i nowe (te, które narosły podczas obalania mitów, bo i tych jest niemało).
Jakże wielka była żałoba, kiedy autorka zapowiedziała usunięcie bloga. Jakież było moje zdumienie, gdy dowiedziałam się, że blog po kilku latach powrócił i znowu się rozwija.

SŁOWIAŃSKI BESTIARIUSZTeraz coś z naszego podwórka. O bóstwach, które zamieszkiwały te tereny przed wiekami i zapewne nadal grają w naszych słowiańskich duszach. O zwyczajach, które przeniknęły do kultury i języka nawet nie wiemy, że są tak stare. Zapomniane legendy. Prawdziwa natura Marzanny i przepis na kutię :> Jeśli jesteś Słowianinem - chcesz przeczytać Słowiański Bestiariusz ;)

Ściskam Was wiosennie :D

14 komentarzy:

 1. Trzeci blog to bardzo bliska mi tematyka, chętnie poczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za Kasię Gandor, jako biolog i naukowiec bardzo chętnie czytam blogi w tym stylu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ proszę! Dziwne, że jeszcze o niej nie słyszałaś(eś?), widziałam ją chyba w każdym zestawieniu Share Week

   Usuń
 3. Kasię Gondor i ja poznałam niedawno - niesamowita jest :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Żadnego z nich nie znałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. SŁOWIAŃSKI BESTIARIUSZ ♥ Za czasów bycia w Drużynie, Internet w naszym kraju był słabo rozwinięty, więc posiłkowałam się literaturą dla studentów etnografii :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach te czasy bez internetu :) dobra litetatura? Czasem fachowa jest już niezrozumiała dla zwykłego człowieka albo kwadratowa i niestrawna.

   Usuń
 6. Oj, uwielbiam Słowiański Bestariusz :) moje klimaty. Za to chętnie poczytam tego włosowego bloga zza oceanu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przejrzę te blogi, bo żadnego nie znam :)

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku i Czytelniczko! Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią i włączysz się do dyskusji.

Lawina spamu zmusiła mnie do blokady możliwości komentowania anonimom - mimo wszystko zachęcam Was gorąco i czekam na komentarze!